خانه
طراحی سایت
بهینه سازی سایت
تعرفه ها
مقاله ها
نمونه کارها
سفارش
درباره ی ما
تماس باما
09361131208
تماس با نگین کد
شرکت طراحی سایت شرکت طراحی وبسایت
سایت واکنشگرا شرکت طراحی وب سایت
سایت نگین کد
شماره ی تماس
09361131208
ایمیل
neginsite@yahoo.com
سایت نگین کد ارتباط با شرکت نگین کد
شماره ی تماس
09361131208
ایمیل
neginsite@yahoo.com
ارتباط با شرکت مشخصات تماس

بهینه سازی سایت برای موبایل

خدمات نگین کد :
طراحی انواع سایت :
شرکتی
پزشکی
تفریحی
ریسپانسیو
تبلیغات
کاریابی
خبری
نیازمندی
ورزشی
تجاری
دانلود فیلم
آموزشی

سئوی سایت برای موبایل

Optimize Website for Mobile

جستجوی موبایل از جستجوی دسکتاپ متفاوت است و اگر شما تعداد زیادی بازدید کننده تلفن همراه دارید ، باید سایت خود را به صورت دوستانه تری بسازید . کلمات کلیدی کوتاهتر ، صفحات کوتاهتر ، اطلاعات جاری و انطباق با استانداردهای تلفن همراه ، برخی از نکات کلیدی برای پیگیری هستند تا سایت شما برای جستجوگران تلفن همراه مناسب باشد.
تنها طراحان و توسعه دهندگان وب نیستند که باید با تغییرات وب کم , استراتژی ها و تاکتیک هایشان را سازگار کنند. جستجوی تلفن همراه یک بخش به طور مداوم در حال رشد از بازار است که این مطلب خبر خوبی است. با این حال ، جستجوی تلفن همراه دارای قوانین خاص خود است و متفاوت از قوانین جستجوی دسکتاپ سنتی هستند . به همین دلیل است که اگر شما نمی خواهید از استفاده کنندگان تلفن همراه دست بکشید، باید با نیازهای آنها سازگار شوید. در اینجا برخی از قوانین بسیار مهم در هنگام بهینه سازی برای جستجوی تلفن همراه مورد توجه قرار می گیرند:
در جستجوگرهای موبایل از کلمات کلیدی کوتاه استفاده کنید:
کاربران تلفن همراه کلمات کلیدی کوتاهتر یا حتی فقط یک کلمه ای جستجو میکنند. حتی دستگاه های تلفن همراه با صفحه کلید QWERTY برای تایپ متون طولانی، ناخوشایند است، و به همین دلیل است که جستجوگران تلفن همراه معمولا در جستجوی خود بسیار مختصر عمل میکنند . اغلب جستجو ها تنها به 2 یا حتی 1 کلمه محدود می شود. در نتیجه، اگر رتبه ی خوبی در کلمات کلیدی کوتاهتر ندارید (متاسفانه، آنها نیز بسیار رقابتی اند)، ترافیک تلفن همراه زیادی را از دست خواهید داد.
جستجوی تلفن همراه عمدتا جستجوی محلی است :
کاربران تلفن همراه عمدتا برای موارد محلی جستجو می کنند. علاوه بر کلمات کلیدی کوتاه تر در جستجو ، جستجوگرهای تلفن همراه نیز به صورت محلی هدف قرار می گیرند. آسان است درک کنید - هنگامی که یک کاربر در خیابان ایستاده و به دنبال یک مکان برای شام است، به احتمال زیاد او به دنبال چیزهایی در محله است، نه در گوشه ای دیگر از جهان. جستجو هایی مانند "پیتزا ی خیابان سعدی" برایش بسیار محبوب تر است، که باعث می شود نتایج جستجوی محلی حتی بیشتر مورد توجه قرار گیرد.
قوانین اطلاعات فعلی در جستجوی تلفن همراه :
نتایج ورزشی ، اخبار ، آب و هوا، اطلاعات مالی یکی از محبوب ترین دسته های جستجوی تلفن همراه است. موضوعات اصلی و هدف های کاربران تلفن همراه این گونه است که ترجیح می دهند محدود سرچ کنند ، آنها در اطراف خود مثلا مکان های غذا خوردن یا خرید در منطقه، نتایج ورزشی، اخبار، شرایط آب و هوایی، اطلاعات بازار، و سایر موضوعات مشابه که در آن زمان و محل هدف اصلی هستند جستجو میکنند. اگر سایت شما در یکی از این موارد ها باشد، واقعا باید آن را بهینه سازی کنید، زیرا اگر سایتتان برای اینگونه موارد بهینه نباشد ، باعث از دست دادن بازدید کنندگان می شود. شما حتی می توانید دو نسخه مجزا از سایت خود داشته باشید - یکی برای جستجوگرهای دسکتاپ و یکی برای جستجوگران تلفن همراه.
در جستجوی موبایل، Top 10 در واقع Top 3 است :
کاربران از جست و خیز کردن صفحات جستجوی طولانی متنفر هستند یا با دکمه هایی که در آن نوشته شده بعدی، بعدی را می بینند. جستجوگرهای دسکتاپ علاقه مند به پیمایش صفحات بی پایان هستند اما در جستجوی تلفن همراه محدودیت ها حتی شدید تر است. یک صفحه با 10 نتیجه ی جستجو بر روی صفحه دسکتاپ متناسب است، اما در یک دستگاه تلفن همراه ممکن است به 2 یا بیشتر صفحه نمایش تقسیم شود.
سایت خود را برای موبایل ارتقا دهید :
سایت خود را برای موتورهای جستجوگر تلفن همراه، پورتال های موبایل و دایرکتوری ارسال کنید.بسیار عالی است اگر بازدید کنندگان شما از گوگل و دیگر موتورهای جستجوی عمده آمده باشند، اما اگر می خواهید ترافیک بیشتری کسب کنید، موتورهای جستجوی تلفن همراه، پورتال های موبایل و دایرکتوری ها حتی بهتر هستند. در حال حاضر این منابع تلفن همراه برای ترافیک تلفن همراه بسیار مناسب هستند، بنابراین آنها را نادیده نگیرید. اغلب یک کاربر تلفن همراه با Google جستجو نمی کند، اما به پورتال موبایل خود می رود و از آنجا سرچ میکند . اگر سایت شما با این پورتال فهرست شده باشد، کاربر به طور مستقیم از طریق شما به جای موتور جستجو وارد خواهد شد. موارد در دایرکتوری مشابه است - به استثنای اینکه اگر شما مثلا سایت یک رستوران پیتزا را بهینه سازی می کنید، باید آن را به تمام دایرکتوری ها که رستوران ها و رستوران های پیتزا به طور کلی برای مکان شما هستند لیست کنید.
استانداردهای موبایل را دنبال کنید :
استانداردهای جستجوی تلفن از نوع متفاوتی هستند و اگر می خواهید سایتتان پابرجا باشد ، باید از آنها پیروی کنید. دستورالعمل های W3C را ببینید تا استانداردهای تلفن همراه را بهتر بشناسید . حتی اگر سایت شما با استانداردهای تلفن همراه مطابقت نداشته باشد،اما در نتایج جستجو لیست شده است، موتور جستجوگر آن را تبدیل خواهد کرد و نتیجه ی این کار می تواند بسیار تکان دهنده باشد. Transcoders سایت ها را به یک فرمت تلفن همراه تبدیل می کند، اما این کار به گونه ای پیچیده انجام نمی شود و خروجی ممکن است واقعا باور نکردنی باشد .
Meta.txt را فراموش نکنید:
Meta.txt یک فایل خاص است ، که در آن شما به طور خلاصه محتوای سایت خود را شرح می دهید و عامل , آن را به مناسب ترین نسخه برای کاربر نشان می دهد. عنکبوت موتور جستجو مستقیما فایل meta.txt را نشان می دهد (اگر در دایرکتوری ریشه قرار دارد)، بنابراین حتی اگر بقیه ی سایت شما در دسترس نباشد، شما همچنان در نتایج جستجو گنجانده می شوید. Meta.txt شبیه به robots.txt در جستجوی دسکتاپ است، اما دارای برخی شباهت با metatags است، زیرا شما می توانید محتوای آن را (همانطور که با metatags توضیحات و کلمات کلیدی) قرار دهید. فرمت فایل متا.txt کولون است (همانطور که فرمت robots.txt است). هر فیلد در فایل دارای فرم زیر است < fieldname > : < value >. یکی از مزایای meta.txt این است که آن را به راحتی توسط انسان و موتورهای جستجو میتوان تجزیه می کرد.
صفحات طولانی برای جستجوگرهای موبایل وجود ندارد:
از متون کوتاه تر استفاده کنید زیرا کاربران تلفن همراه زمان خواندن صفحات طولانی را ندارند. ما قبلا اشاره کردیم که جستجوگرهای تلفن همراه کلمات کلیدی های طولانی را دوست ندارند. خب، آنها صفحات طولانی را حتی کمتر از آن دوست دارند! به همین دلیل، اگر بتوانید یک نسخه خاص و کوتاهتر از نسخه موبایل خود را ایجاد کنید، عالی خواهد بود. صفحات کوتاه به این معنا نیست که شما باید کلمات کلیدی خود را حذف کنید، هر چند. کلمات کلیدی برای جستجوی تلفن همراه بسیار حیاتی هستند، بنابراین آنها را حذف نکنید، اما کارهای کلیدی را انجام دهید.
پیش بینی جستجو ها:
از عباراتی استفاده کنید که در جستجو رایج هستند و میتوان آنها را پیش بینی کرد . جستجو ی پیش بینی شده نیز با جستجوگرهای تلفن همراه محبوب است زیرا باعث صرفه جویی در تایپ کردن تلاش می شود. به همین دلیل، اگر کلمات کلیدی شما در میان نتایج جستجو پیش بینی شده مشترک باشد، این امر به طور جدی برای دیده شدن شما فرصت را ایجاد می کند. درست است که کلمات کلیدی جستجوی پیش بینی شده از زمانی به زمان دیگر تغییر می کنند و شما همیشه نمی توانید آنها را دنبال کنید ، اما حداقل باید آن را امتحان کنید.
پیش نمایش سایت در دستگاه های موبایل:
همیشه سایت خود را بر روی دستگاه تلفن همراه بررسی کنید. با تعداد زیادی از دستگاه ها و اندازه های صفحه نمایش امکان بررسی سایت شما امکان پذیر نیست، اما اگر بتوانید آن را حداقل بر روی یکی از مهمترین موارد بررسی کنید،بسیار عالیست . Transcoding یکی از دلایلی است که باعث می شود یک سایت خراب شود، بنابراین واقعا یک ایده خوب است تا سایت شما را دوستانه تر باشد .
جستجوی تلفن همراه نسبتا جدید است، اما در آینده نزدیک افزایش چشمگیر خواهد داشت. اگر مطمئن نیستید که آیا سایت خاص شما برای دستگاه های تلفن همراه بهینه شده است یا خیر، از ابزار AdWords Keyword Research برای ردیابی حجم های تلفن همراه برای کلمات کلیدی خاص خود استفاده کنید. اگر حجم بالا باشد یا اگر یک کلمه کلیدی خاص در بخش جستجوی تلفن همراه به طور قابل توجهی خوب عمل کند، زمان و تلاش بیشتری برای بهینه سازی برای آن نیاز دارید .
جهت سفارش طراحی سایت کلیک کنید
جهت کسب مشاوره ی رایگان با ما تماس بگیرید
0936 113 1208
سایت پویا
داینامیک
پل مدیریت
Dynamic
طراحی سایت
web design
web
design
How to Analyze Your SEO Competitors
آموزش طراحی سایت
دانلود مقاله طراحی سایت